Rasti viltį sielvarto metu, kai pasaulį palieka artimas žmogus, gali būti laipsniškas ir individualus procesas. Pateikiame keletą būdų, kurie gali padėti žmonėms išgyventi šį sudėtingą gedulo laikotarpį ir atrasti viltį jame:

 

-Ieškokite paramos: užmegzkite ryšį su šeima, draugais arba gedulo paramos grupe. Pokalbiai su kitais žmonėmis, kurie supranta jūsų jausmus ar bent jau gali juos išklausyti ir priimti yra viena vertingiausių galimų pagalbų gedulo procese.

 

-Priimkite savo jausmus: leiskite sau pajusti visas emocijas. Gedulas yra natūralus procesas, todėl visiškai normalu patirti liūdesį, pyktį ar sumišimą. Nekelkite sau spaudimo tapti pozityviu ir gerai, tvirtai nusiteikusiu. Gijimui reikia laiko.

 

-Ieškokite prasmės: raskite būdus, kaip pagerbti mylimo žmogaus atminimą ir įprasminti jį. Pavyzdžiui, dalyvavimas veikloje, kurią jis mėgo, gali suteikti prasmės ir tęstinumo jausmą.

 

-Užsiimkite sąmoningumu: užsiimkite meditacine veikla ir būkite dabarties akimirkoje. Sutelkite dėmesį į dalykus, kurie suteikia jums ramybę ir paguodą.

 

Sielvartas dėl mylimo žmogaus netekties gali būti labai sunkus, tačiau neprivalote su juo susidurti vieni. Mes ir mūsų laidotuvių rūmų personalas esame tam, kad suteiktume paguodą, supratimą ir reikalingą techninę pagalbą šiuo sunkiu laikotarpiu.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą