Akvamacija, dar žinoma kaip biokremavimas, resomacija, kremavimas be liepsnos ir kremavimas vandeniu – tai šarminė hidrolizė, kuria sutvarkomos žmonių ar gyvūnų liekanos. Reklamuojama kaip ekologiška kremavimo alternatyva (dėl nedaug sunaudojamos energijos, neišskiriamų teršalų bei galimybės po proceso likusį skystį naudoti kaip trąšą arba neutralizavus išleisti į vandenius telkinius).

 

Kaip vyksta procesas? Akvamacijos metu kūnui suskaidyti naudojamas šildomas šarminis tirpalas, iš kūno paliekant tik skeletą. Kūnas dedamas į slėginį indą, pripildytą vandens ir kalio hidroksido (šarmo) mišiniu, ir kaitinamas iki maždaug 90–150 °C. Kadangi inde yra slėgio, tirpalas neužverda, o švelniai pradeda veikti, šitaip per kelias valandas suskaidomos organinės medžiagos (technologijos.lt informacija).

 

Jei procesas toks draugiškas ekologijai, kodėl jis vis dar nepakeičia kitų laidojimų būdų? Visų pirma, didžiulės proceso kainos – labai daug kainuotų įrengiama infrastruktūra, o tai, savo ruožtu, iškeltų ir laidojimo paslaugų kainas. Be to, ne visiems tokia procedūra su kūnu po mirties atrodytų priimtina. Tad tikėtina, kad laidojimo srityje tokių įsitvirtinusių naujovių greitai sulaukti dar neteks.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą