Gedulo šešėlis darbovietėje: kaip elgtis?

 

Netektį bei gedulą vienais ar kitais laikotarpiais patiria visi. Tad ateina metas, kai gedulas pasiekia ir jūsų darbovietę, tapdamas darbuotojo ar kolegos nuolatiniu palydovu. Būti darbo vietoje ir kokybiškai atlikti visus reikalingus darbus gedint gali būti neįtikėtinai sudėtinga. Tad kolegoms ir vadovams šiuo sunkiu metu labai svarbu pasiūlyti paramą ir supratimą. Štai keletas būdų, kaip galima tai padaryti:

 

– Išreikškite užuojautą ir pripažinkite jų sielvartą. Paprasta ir nuoširdi užuojautos žinutė gali labai padėti gedintiems asmenims suprasti, kad jums rūpi.

– Rodykite lankstumą: supraskite, kad gedintiems darbuotojams gali prireikti papildomo laiko atlikti užduotims arba lankstesnio darbo grafiko, kad galėtų atliepti savo emocinius poreikius. Būkite lankstūs ir, jei esate vadovas, pagal turimas galimybes palaiminkite darbuotojui tokį lankstumą artimiausiam laikotarpiui.

– Pasidalinkite informacija apie galimas pagalbos patyrusiems netektis paslaugas, pvz., paramos darbuotojams programas arba konsultavimo išteklius. Skatinkite gedinčius darbuotojus ar kolegas kreiptis papildomos pagalbos, jei reikia.

– Gerbkite šių asmenų privatumą ir ribas šiuo jautriu metu. Venkite smalsių klausimų ir leiskite jiems dalintis tiek, kiek jiems patogu.

– Reguliariai parodykite dėmesį, kad sužinotumėte kaip jie laikosi. Pasiūlykite išklausyti ir suteikti saugią erdvę išreikšti savo jausmus.

 

Siūlydami užuojautą, supratimą ir paramą, galime padėti savo gedintiems darbuotojams bei kolegoms oriai įveikti šį sudėtingą laikotarpį. Būkime kartu kaip palaikanti darbovietės bendruomenė netekčių metu.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą