Galbūt net ne visada lengva į tokias žinutes atsakyti, ypač jei šiuo emociškai pažeidžiamu metu esate aktyviai įsitraukę į laidotuvių planavimą ir kitus sudėtingus su velionio išėjimu susijusius reikalus. Kaip vertėtų elgtis su visomis šiomis žinutėmis?

-Tais momentais, kai esate susitelkę į laidotuvių detalių organizavimą ar norite tyliai gedėti, išjunkite telefono pranešimus ar jų garsą. Visgi nepatariame tą padaryti visam laikui – bėgimas nuo jausmų ilgainiui gali priversti juos paūmėti bei stabdyti natūralų gedėjimo procesą.

-Nesijauskite įpareigoti į kiekvieną žinutę atsakyti iškart. Galite nustatyti sau laiką, kada prisėsite ir padėkosite už šias užuojautas, arba tai padaryti tada, kada pajusite tam vidinį norą. Jus pažįstantys tikriausiais supras ir gerbs jūsų privatumą.

-Tas pats ir su telefono skambučiais – neprivalote į kiekvieną skambutį atsiliepti iš karto. Galite perskambinti vėliau ar tiesiog skambinusiam asmeniui išsiųsti žinutę (ypač, jei savo jausmus jums lengviau išreikšti raštu nei žodžiu).

-Atsakydami į užuojautos žinutes galite būti lakoniški, ypač jei užuojautą išreiškęs žmogus nerašė itin ilgo teksto – kartais užtenka paprasto „ačiū”. Jei sulaukėte ilgesnės, detalesnės žinutės, galite pasirinkti ar norite atsakyti taip pat trumpai, ar išsakyti mintis plačiau. Bet kuriuo atveju, būsite suprasti, kadangi gedite ir galbūt tuo momentu emociškai nesate pajėgūs rašyti plačiau.