Kaip padėti gedinčiam draugui?

 

Laidotuvės praėjo, gilią užuojautą išreiškėte, tačiau jūsų artimam draugui toliau jau pačiam reikia gyventi su gedulu ir skausmu, o jūs nesugalvojate, kaip jam geriau padėti. Skatiname prisiminti šiuos aspektus:

 

-Pasiūlykite praktinę pagalbą. Į gedulą panirusiems asmenims dažnai sunku susitvarkyti su kasdienėmis užduotimis. Siūlykite konkrečią pagalbą, pavyzdžiui, maisto paruošimą, buitinių reikalų sutvarkymą ar kitas reikalingas paslaugas. Praktinė pagalba gali būti nepaprastai vertinga.

 

-Leiskite gedėti savo būdu. Kiekvienas sielvartauja skirtingai, todėl supraskite savo draugo emocijas ir reakcijas. Venkite primesti savo lūkesčius, kaip jis turėtų susitvarkyti su šiomis emocijomis arba kaip greitai turėtų pereiti gedėjimo procesą.

 

-Gerbkite privatumą. Nepamirškite savo draugo privatumo ir laiko vienatvės poreikio. Nors jūsų palaikymas yra svarbus, šiam asmeniui taip pat gali prireikti akimirkų vienumoje, kad galėtų išgyventi savo emocijas.

 

Atminkite, kad svarbiausia yra būti jautriam, palaikančiam ir supratingam. Kiekvienas su sielvartu susidoroja skirtingai, todėl pritaikykite savo elgesį pagal draugo poreikius ir pageidavimus.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą