Nuoširdus dėmesys sau – vienas svarbiausių elementų gedėjimo kelionėje. Dalijamės keliais esminiais patarimais:

– Raskite su kuo pasikalbėti. Artimieji ir draugai svarbu, tačiau neatmeskite ir profesionalios – psichologo ar psichoterapeuto – pagalbos galimybės. Reguliarūs susitikimai ir išsikalbėjimai turi potencialo padėti išlaisvinti emocijas ir greičiau gyti.

-Darykite dalykus, kurie jums teikia džiaugsmo. Be abejo, iš pradžių tai gali būti sunku padaryti, kai jausitės liūdni ar nuo visko pavargę. Visgi bent vieno malonaus dalyko nuveikimas per dieną gali būti žingsnis į priekį. Galbūt tai mėgstamas filmas, kurį matėte nors ir 20 kartų, pasivaikščiojimas gražioje gamtos vietoje ar skanaus deserto suvalgymas. Trumpos pertraukos nuo gedinčių minčių – labai svarbu.

-Skirkite laiko pajudėti. Nors fizinis ir emocinis nuovargis po netekties ir laidotuvių turbūt bus nesvetimas, visgi kokia nors sportinė veikla ar nedidelė mankšta yra vienas geriausių būtų atgauti energiją bei bent šiek tiek pasikelti nuotaiką – sporto bei endorfinų ryšys jau seniai įrodytas mokslininkų.

-Nelaikykite visko savyje. Jei norisi verkti – verkite. Emocijų išleidimas verkiant gali sumažinti stresą, padėti nurimti ir taip pat mažumėlę pakelti endorfinų lygį po to.

-Skirkite laiko sau. Nors pasinerti giliai į darbus ir reikalus nustumiant į šalį neigiamas emocijas gali atrodyti patrauklu, visgi labai svarbu skirti laiko savo poilsiui ir mintims, taip išvengiant potencialaus perdegimo (kuris gali turėti dar blogesnę įtaką gijimo procese).