Jei esate tas, kuriam per laidotuves buvo skirta sakyti kokią nors kalbą, nenuostabu, kad tai gali atrodyti kaip didelis iššūkis gedulo aplinkoje. Yra trys auksinės taisyklės, kurios gali bent jau šiek tiek palengvinti ar nuteikti šiai situacijai:

 

-Kvėpuokite. Gali atrodyti per daug paprasta idėja, bet streso metu kvėpavimas tampa padrikas ir netaisyklingas. Su įkvėpimu pasisemkite gūsio ramybės ir susikaupimo, reikalingo kalbai pradėti.

-Prisiminkite, kodėl kalbate – tikriausiai dėl to, kad turėjote ypatingą ryšį su išėjusiuoju. Vienokį ar kitokį ryšį turėjo ir visi, kurie klausys jūsų kalbos. Jauskite palaikymą iš šios aplinkos ir jo vedami sukaupkite jėgas pagarbos žodžiam velioniui išreikšti.

-Verkti yra normalu. Kad ir kaip pasitelkę emocines technikas pradėtumėte kalbą, normalu, kad ašaros gali išsprūsti. Kiekvienas esantis laidotuvėse ir klausantis jūsų kalbos jus supras. Ir tuo pačiu tik dar labiau gerbs, suprasdami, kiek pastangų jūsų reikalavo šitas žingsnis.

 

Nors užduotis ne iš lengvųjų, tikėtina, kad prabėgus laikui galėsite savim didžiuotis, kad tokią sunkią akimirką sukaupėtė jėgas kilniam tikslui

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą