Anapilin iškeliavus šeimos nariui ir nepalikus konkretaus nurodymo ką daryti su daiktais, sprendimai dėl šių daiktų ir jų paskirstymas tampa artimųjų užduotimi. Šiame procese daugiausiai klausimų neretai sukelia net ne vertingiausi daiktai, o atsiminimus keliantys objektai – šeimos nuotraukos, smulkios kolekcijos, daugelio kartų naudoti indai ir pan. Tad kaip pasidalinti prisiminimus?

 

Visų pirma, išsiaiškinkite kokie daiktai kam iš šeimos narių buvo svarbūs ar kėlė prisiminimus. Daiktas, kuris jums atrodo be jokios vertės, kitam šeimos nariui gali saugoti gražiausią su velioniu turėtą prisiminimą.

 

Duokite šeimos nariams spalvotus lipnius lapelius pažymėti daiktams, kuriuos norėtų išsaugoti. Tokiu būdų bus greičiausia išsiaiškinti, kas kuriam asmeniui svarbu ir, atsižvelgiant į tai, išsidalinti daiktus.

 

Padarykite kopijų. Nuotraukoms, vaizdajuostėms, ranka rašytiems laiškams, skaitmeninėms laikmenoms galima padaryti kopijų arba transformuoti jas į skaitmeninius failus, taip leidžiant daugiau žmonių turėti su savimi šiuos dalykus.

 

Neprisiimkite visko sau. Jei su velioniu buvo susijusių daugiau artimų žmonių, visi jie turi teisę į ką nors, kas priklausė velioniui. Taip pat pagalvokite, gal buvo žmonių ne iš pačių artimiausiųjų šeimos narių rato, kurie taip pat velioniui buvo svarbūs ir apsidžiaugtų gavę su juo susijusį prisiminimą.

 

Nesiiimkite emociško aukojimo. Nors labai sveikintina ir reikalinga drabužius ar buities daiktus paaukoti labiau vargstantiems, iš pradžių įsitikinkite, kad prieš tai išsaugojote tuos emocinės vertės daiktus, kurie jums ar jūsų artimiesiems svarbūs. Tai įsivertinus, likusius daiktus galite skirti labdarai.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą