Kaip žinia, Lietuvos įstatymai riboja mirusiųjų pelenų barstymą, išskirdami tris galimybes tam – laidojant urną tradiciniu būdu po žeme, laikant ją kolumbiariume arba išbarstant pelenus specialiuose tam skirtuose laukuose.

 

Visgi pastarosiomis dienomis Seime imtasi iš naujo diskutuoti šiuo klausimu. Siūlomoje Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisoje numatyta, kad mirusiųjų pelenai galėtų būti išbarstomi ne arčiau kaip penki kilometrai nuo kranto Baltijos jūroje bei upėse, išskyrus miestus, gyvenamąsias teritorijas, pliažus. Įstatymo pataisos dėl pelenų barstymo teritorijų išplėtimo galimai buvo pradėtos dėl to, kad vis aptinkama nelegaliai išbarstytų pelenų Lietuvos gamtoje (pajūryje, ant Olando kepurės ir kitose populiariose vietose), tad praplečiant teritorijų sąrašą tikimasi tokių atvejų išvengti.

 

Visgi daliai parlamentarų diskusijas kelia faktas, kad sunku susekti ir sukoordinuoti, kad pelenai bus išbarstyti jūroje, o ne pakrantėje. Tad kokia bus šių siūlomų įstatymų pataisų atomazga ir ar padaugės leistinų vietų pelenams barstyti, paaiškės šios Seimo pavasario sesijos metu.

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

Pateikti atsiliepimą