Gėlės laidotuvėms

Laidotuvėms dažniausiai komponuojami vainikai, padedamos ant žemės puokštės, kompozicijos, krepšeliai. Šiuo metu pamažu atsisakoma tradicinių griozdiškų vainikų, siūlomi maži, originalūs apvalūs vainikai ar kompozicijos, puokštės pagalvėlės.
Laidotuvių kompozicijose vengiama didelio spalvinio margumo – naudojant skirtingų rūšių augalus, stengiamasi išlaikyti kompoziciją ramią, vienspalvę ar dvispalvę. Dažniausiai naudojamos baltos ir/ar mėlynos/violetinės spalvos gėlės nors nevengiama (ypač Vėlinėms) ir kitų spalvų. Vienas iš būtinų tokių kompozicijų elementų – spygliuočio šakelė – amžinybės simbolis.
Stengiamasi į puokštę nedėti stipriai kvepiančių augalų.

Šarvojimo salės puošyba

Šiuo metu laidotuvių apeigose Lietuvoje priimta gėlėmis puošti aplink karstą: prie velionio galvos statoma aukštesnė kompozicija, šonuose po viena ar keletą, pailgų kompozicijų ar dekoruotų vazoninių žydinčių gėlių, prie kojų – mažesnė neaukšta kompozicija (ji dažnai vėliau nešant ir laidojant velionį, pritvirtinama prie karsto dangčio). Nereikėtų pamiršti ir nedidelės puokštelės prie velionio nuotraukos. Šios kompozicijos paprastai daromos vienodos spalvinės gamos ir stilistikos. Prabangiame šarvojime gausiau puošiama ir šarvojimo salė, ir karsto viršus. Galima augalais ir lauko žvakėmis akcentuoti įėjimą į šarvojimo sale ar koplyčią.

Šarvojimo salių puošimas

Vainikai

Gedulingos puokštės