Muziejų ir parodų būna įvairiausių, bet ar teko girdėti apie muziejus laidotuvių tematika? Tokių pasaulyje yra ne vienas.

 

Nacionalinis laidotuvių istorijos muziejus (Teksasas, JAV). Daugiau nei 25 metus skaičiuojančiame muziejuje galima iš arčiau susipažinti su žinomų žmonių (prezidentų, POP kultūros ikonų) laidotuvėmis, istorine karstų ir katafalkų raida ir t.t. Taip pat galima sužinoti apie tai, kaip gedi skirtingos kultūros, susipažinti su balzamavimo technikomis ir suprasti, kaip praeities socialinės tradicijos paveikė šiuolaikinius gedulo ritualus.

 

Toto Zoverio laidotuvių muziuejus (Amsterdamas, Nyderlandai). 2007 įsteigtame muziejuje, esančiame šimtmečio kapinių pašonėje galima susipažinti su olandiškomis laidotuvių tracijomis ir jų kaita laiko tėkmėje. Jame galima rasti ir pirmo olandiško krematoriumo modelį.

 

Vienos laidotuvių muziejus (Viena, Austrija). Muziejaus pasiūloje – daugiau nei 250 originalių objektų ir fotografijų, tarp kurių – 1914-ųjų laidotuvių sąskaita, sulankstomi karstai ir kitos įdomios detalės.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą