-Kai užuojautą sunku išreikšti žodžiais, pietų amerikiečiai renkasi ją reikšti maistu. Troškinys yra dažniausiai šeimos narių ir artimų draugų atnešamas patiekalas, tačiau skirtinguose regionuose galima rasti įvairenybių – nuo sausainių su kumpiu iki pomidorų želatinoje.
-Budėjimai naktį prie pašarvotojo yra kita gaji tradicija. Tai socialus renginys, kuriame ne tik liūdnai gedima, tačiau artimųjų dalijamasi įvairiais prisiminimais apie išėjusįjį. Čia taip pat yra patiekiamas maistas, o kai kurie iš apsilankiusiųjų žaidžia kortomis ar domino.
-Dalis Puerto Riko gyventojų dar vis velionį išlydėti taip tarsi tai būtų kasdienė jo diena. Tad vietoj paguldymo į karstą, anapilin iškeliavęs šeimos narys šarvojimo metu gali būti pasodintas, pastatytas, kortų žaidimo pozicijoje ar aprengtas kaip superherojus. Tiesa, ne visi laidotuvių verslai sutinka organizuoti atsisveikinimą su velioniu tokiu būdu.
-Kai Kuboje miršta ne pačių aukščiausių visuomenės klasių žmonės, jie palaidojami itin greitai. Dėl Kuboje vyraujančio karšto oro ir šaldymo sistemų stokos (pastarosios naudojamos tik labai nedidelei daliai žmonių), laidotuvės įvyksta per 24 valandas nuo mirties.