Spalio 27 dieną 18 val. asociacijos įmonės prie savo pastatų arba jų viduje uždegs žvakutes, kurios bus išdėliotos tokia tvarka, kad matytųsi raidė „M“, pirmoji lotyniško žodžio „memoria“ (lietuviškai – „atminimas“) raidė.

 

Šis pavadinimas pasirinktas ne tik dėl žodžio „memoria“ reikšmės, bet dar ir todėl, kad lotynų kalbos (kasdieniame gyvenime nebevartojamos) žodis neišskiria nė vienos ir simbolizuoja pagarbą visoms Lietuvoje gyvenančioms tautoms, jų tradicijoms, jų kalboms. 

 

Žvakutės bus deginamos iki lapkričio 2 dienos 18 val.

 

Šia akcija laidojimo paslaugų įmonės siekia dviejų tikslų:

 

Pirmas tikslas – palaikyti santūrią mirusiųjų pagerbimo tradiciją. Visus, o ypač jaunimą, paraginti susikaupti ramybėje ir prisiminti amžiams išėjusius savo artimuosius, galbūt prisiminti ir tuos, kurie gyvenime klydo ir jiems atleisti, galų gale – prieiti prie nežinomo ar neaplankyto kapo, prie jo pagarbiai pastovėti ar net uždegti žvakutę. 

 

Antras tikslas –  žvakių liepsnomis perduoti žinutę, kad ir laidojimo paslaugas teikiantieji, tie, kurie padeda žmonėms sunkią atsisveikinimo su išėjusiais valandą, jie kartu su visais reiškia pagarbą ne tik savo palaidotiems artimiesiems, bet ir visiems, kuriuos teko palydėti į amžinąją kelionę, uždegdami žvakutes prie ritualinėms laidojimo apegoms skirtų vietų pagarbą reiškia ir visiems tiems, kurių niekas neprisiminė.

 

Pamatyti (taip pat ir nufilmuoti) „Memoria“ žvakutes bus galima nuo spalio 27 d. 18 val. iki lapkričio 2 d. 18 val. šiose vietose:

 

UAB Vilniaus laidojimo rūmai “Ritualas” Olandų g. 22, Vilnius
UAB “Tela” Sinagogos g. 3, Telšiai
UAB “Lakrima” Kalvarijų g. 67, Vilnius
UAB “Beinoro gralis” A. Jucio g. 3, Plungė
UAB “Šilutės modemas” Tilžės g. 43, Šilutė
UAB “Sustojęs laikas” Vokiečių g. 3, Marijampolė
UAB “Kopainė” Turgaus a.16A, Daugai, Alytaus raj.
UAB “Šakių laidotuvių namai” L.Giros g. 26, Šakiai
UAB “Okona” Veisiejų g. 32, Druskininkai
UAB “Rimtis” Padvarių km., Kretinga
UAB “Alytaus skausmo užuovėja” Pulko g. 96, Alytus
UAB “Prienų skausmo užuovėja” J.Zdebskio g. 6, Prienai
UAB „Užuojauta“ Sąjungos a.3, Kaunas ir Milikonių g. 7B, Kaunas