1.Nuspręskite, kam atiteks velionio palikti daiktai. Pagalvokite apie artimiausius velionio šeimos narius ar prieš mirtį išreikštą valią, kam daiktai turėtų atitekti – galbūt velionis buvo numatęs konkrečius asmenis, kuriems norėtų skirti tam tikrus daiktus. Be pagrindinių, artimiausių asmenų galite pagalvoti ir apie kitus gavėjus, kurie galbūt norėtų pasilikti kažką atminimui iš velionio.

2.Paruoškite daiktų dalijimo planą. Prieš pradedant ruošti tokį planą, svarbu įvertinti paliktų daiktų vertę ir pagal tai suskirstyti daiktus. Pavyzdžiui, sentimentus keliantys daiktai, senoviniai vertę turintys daiktai, juvelyrika, velionio rankdarbiai ir t.t. Pagal šias kategorijas galite padėti pasirinkti daiktus artimiausiems (sugalvojus jų eilės tvarką) ar kitiems velionio numatytiems žmonėms, o galbūt patys paskirstyti šiems žmonėms. Toks daiktų suskirstymas pagal kategorijas užtikrina sąžiningumą jų gavėjų atžvilgiu.

3. Likusius daiktus paaukokite. Prisiminkite, kad normalu neišsaugoti visų daiktų. Tai turbūt išvis neįmanoma. Prisiminimai visada bus vertingesni už fizinius daiktus. Atsidėję svarbiausius ar emocinę prasmę turinčius objektus, likusius (pavyzdžiui, drabužius, indus, knygas ir kt.) galite velionio vardu paaukoti labdaros organizacijoms arba sunkiai besiverčiantiems asmenims.