Kai kalba pasisuka apie laidotuvių etiketą, pirmiausia į galvą ateina tokie dalykai kaip aprangos etiketas (ką rengtis?), gėlių etiketas (kokias gėles ar vainikus atnešti?), elgesio etiketas (ką daryti pasirodžius atsisveikinimo salėje? Kaip išreikšti užuojautą?). Visgi atskiro dėmesio nusipelno ir daugelio tapusio neatskiriamas atributas – mobilusis telefonas.

 

Visų pirma, telefono garsas turėtų būti išjungtas (neturėtų girdėtis net vibracijos). Tačiau derėtų priminti, kad bet koks naudojimasis telefonu – žvilgtelėjimas, naujienų peržiūrėjimas, atrašymas į žinutę – šarvojimo ar laidotuvių metu gali būti laikomas nepagarbiu ir rodyti, kad nesate susitelkęs į atsisveikinimo momentą. Jei kyla reikalas atsakyti į skambutį ar žinutę, tai turėtumėte padaryti pasitraukę iš patalpos.

 

Taip pat svarbu prisiminti, kad nors ir laidotuvės neretai tampa giminių ar draugų susitikimo po ilgo laiko vieta, reikėtų vengti fotografavimosi kartu laidotuvių patalpose ar jų prieigose, nebent yra suteiktas velionio šeimos leidimas.

 

Fotografuoti velionį taip pat turėtumėte tik gavę jo artimųjų leidimą. Prieš klausdami įsitikinkite, ar toks prašymas jų neįžeistų. Net jeigu ir leidimas fotografuoti yra duotas, stenkitės fotografuoti neįkyriai, nedrumsdami susitelkimo ir ramybės.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą