Patyrus pasaulį iš pagrindų sukratančią netektį, gyvenimas stipriai pasikeičia ir įgauna gedulo prieskonį. Kiekvienam gedulas gali būti skirtingas bei trukti neapibrėžtą laiką. Egzistuoja įvairūs mechanizmai, padedantys geriau išgyventi šią patirtį. Vienas tokių moksliškai pripažintų būdų – poezija. Tiek jos kūrimas, tiek skaitymas gali turėti gerą įtaką gijimo procesui, nes:

 

-Poezija padeda įsivardinti ką jaučiame. Tuo tarpu poezijos ar savo bet kokių minčių išrašymas suteikia saugią erdvę išlieti tai, kas guli ant širdies ir palengvinti skausmą.

 

-Poezija sujungia mus su kitais, kurie kenčia. Menas yra galingas tuo, kad suvienija žmones per emocijų ir patirčių pasidalinimą. Kartais tinkamo kūrinio perskaitymas tinkamu metu gali priminti, kad kas nors kitas patyrė taip pat labai panašų skausmą (ir šitaip sumažinti vienišumo jausmą skausmo momentu).

 

-Poezija yra skirta visiems. Ji egzistuoja įvairiausių tipų, kūriniai gali būti trumpi ar ilgi, lengviau ar sudėtingiau eiliuoti bei turėti didesnį ar mažesnį emocinį atspalvį. Todėl kiekvienas turi didelius šansus atrasti būtent tai, ko jam viduje reikia ir šitaip bent dalele pasilengvinti gedulo procesą.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą