Kai kurie žmonės teigia, kad jiems sunkiau vasarą ir dėl to, kad jie jaučia tarsi išorinį spaudimą būti laimingais, tačiau jiems sunku džiaugtis tais vasariškais dalykais kuriais mėgaudavosi anksčiau, ypač jei tai darydavo su anapilin iškeliavusiu asmeniu.

Keletas patarimų gedintiems šiuo laikotarpiu:

-Pasistenkite įsijungti į tas veiklas, kurias mėgote anksčiau, tačiau tai darykite su mintimi, kad šia veikla pagerbiate velionį. Pavyzdžiui, jei mėgdavote eiti į žygius su anapilin iškeliavusiuoju, suorganizuokite žygį jo garbei. Galbūt tai galėtų tapti nauja tradicija?

-Jei turite jėgų, išbandykite tai, ko dar niekada nedarėte – galbūt tai koks vandens sportas, o gal naminių ledų gamyba. Nauja veikla neturės sąsajų su praeitimi, tačiau gali suteikti teigiamų emocijų ir kasdienės motyvacijos.

-Net jei nesinori nieko daryti, stenkitės kuo daugiau laiko leisti gryname ore – tiesiog nueiti pasėdėti po medžiu ar pasivaikščioti. Grynas oras ir vitamino D gamyba

-Jei jaučiatės, kad šia vasara jums mėgautis visgi niekaip nepavyksta, nesistenkite per prievartą to padaryti. Viskam savas laikas, galbūt kitą vasarą jau bus lengviau.