Laidojimo pašalpą moka miestų ir rajonų Socialinės rūpybos skyriai. 

Tai vienkartinė pašalpa mirusiojo laidojimui, todėl ir išmokama faktiškai laidojusiam asmeniui. Jos dydis – 304 €. Pašalpa išmokama ne vėliau kaip per 24 val. nuo kreipimosi.

Atsižvelgiant į aplinkybes pateikiami šie dokumentai:
1. Prašymas (prašymo forma: SP-5   Prašymas.doc ,  Prašymas.odt Prašymas.pdf )
2. Laidojančio asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
3. Juridinio asmens įgaliojimas, jei laidojantis asmuo atstovauja ritualines paslaugas teikiančiai įmonei arba socialinės globos paslaugas teikiančiai įstaigai;
4. Gyvenamosios vietos Vilniaus mieste faktą patvirtinančius dokumentus;
5. Laidojamo asmens mirties liudijimas;
6. Banko atsiskaitomoji sąskaita.

Asmenys, besikreipiantys į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinių išmokų skyrių dėl socialinių išmokų, aptarnaujami:

Išankstinės registracijos tvarka – registruotis priėmimui galima internetu sis.vilnius.lt ir bendruoju telefonu 8 700 35 545;
Be išankstinės registracijos (eilės tvarka). Pagal savo gyvenamąją vietą, kur socialinių išmokų specialistai asmenis priima, neatvykus į priėmimą registruotam asmeniui, žemiau nurodytais adresais, ir pagal elektroninę eilių valdymo sistemą (tik Kauno g. 3), kai sudaroma ribota vienos darbo dienos (aštuonių darbo valandų) asmenų (neturinčių išankstinės registracijos lapelio) eilė.

Antakalnis, Naujamiestis, Naujininkai, Paneriai, Rasos, Senamiestis, Šnipiškės, Verkiai, Vilkpėdė, Žvėrynas, Grigiškės

(Kauno g. 3, 2 informacijos langelis.)

Naujoji Vilnia

(Pergalės g. 8, 202, 204 kab.)

Telefonas pasiteirauti

 

8 700 35 545

Justiniškės, Viršuliškės

(Viršuliškių g. 53, 1 kab.)

Pašilaičiai

(Žemynos g. 1, 9 kab.)

Karoliniškės

(Loretos Asanavičiūtės g. 20, 7 kab.)

Pilaitė

(Vydūno g. 20, 5 kab.)

Lazdynai, Grigiškės

(Erfurto g. 29, 8 kab.)

Žirmūnai

(Žirmūnų g. 143, 114 kab.)

Fabijoniškės

(S. Stanevičiaus g. 24, 26 kab.)

Šeškinė

(Šeškinės g. 28, 2 kab.)

 

Jei mirusiajam buvo skirtos Sodros pašalpos ar kompensacijos, jos, jei dar nebuvo išmokėtos, bus išmokamos paveldėtojui. Tokiu atveju paveldėtojams reikia:

 • Gauti medicininę pažymą, liudijančią mirties faktą, ją išduoda pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikęs gydytojas (jo nesant – kitas gydytojas).
 • Su medicinine pažyma, liudijančią mirties faktą, reikia kreiptis dėl mirusiojo asmens išregistravimo ir mirties liudijimo išrašymo: mieste – į savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrių, kaime – į seniūniją, jei žmogus mirė būdamas užsienyje – LR konsulinėje įstaigoje.
 • Mirties faktą registruoti gali mirusiojo giminaičiai, kaimynai ar kiti fiziniai asmenys, taip pat sveikatos priežiūros įstaigos arba policijos pareiškimu.
 • Kartu su pareiškimu įregistruoti mirtį ją registruojančiai įstaigai turi būti pateiktas laikinas ar galutinis medicininis mirties liudijimas arba įsiteisėjęs teismo sprendimas paskelbti asmenį mirusiu, o taip pat mirusiojo pasas.
 • Mirtis registruojama įrašant mirties įrašą ir išduodant mirties liudijimą. Įregistravus nuolatinio Lietuvos Respublikos gyventojo mirtį, taip pat išduodamas pažymėjimas laidojimo pašalpai gauti.
 • Mirus pensijų gavėjui, išmokama pensija už einamąjį mėnesį, jei ji dar nebuvo išmokėta, ir dar vieno arba dviejų mėnesių pensijos dydžio išmoka.
 • Jei asmuo mirė dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos, jo artimieji gali pretenduoti į atitinkamas socialinio draudimo išmokas
 • Mirusiojo sutuoktinis, nepilnamečiai ar neįgalūs vaikai bei įvaikiai gali kreiptis į Sodrą dėl našlių ir našlaičių pensijos skyrimo

Kaip išmokamos Sodros mokamos pensijos, mirus jų gavėjui?

Jei pensija mokama už einamąjį mėnesį, mirus jos gavėjui, jį laidojusiems asmenims išmokama pensija už mirties mėnesį, jei ji dar nebuvo išmokėta ir dar vieno mėnesio paskirtos pensijos dydžio suma. Taip yra šių valstybinio socialinio draudimo pensijų atveju:

 • senatvės
 • netekto darbingumo (invalidumo)
 • našlių ir našlaičių

Jei pensija mokama už praėjusį mėnesį, tokiu atveju, pensijos gavėjui mirus, jį laidojusiems asmenims išmokama pensija už praėjusį mėnesį, jei ji dar nebuvo išmokėta, pensija už mirties mėnesį ir dar už vieną mėnesį. Būtent taip yra mokamos valstybinės pensijos:

 • pirmojo ir antrojo laipsnio
 • našlių ir našlaičių
 • personalinės
 • mokslininkų
 • nukentėjusiųjų asmenų našlių ir našlaičių
 • nukentėjusiųjų asmenų
 • pareigūnų ir karių
 • teisėjų

Dėl laidojimo išmokos, mirus pensijos gavėjui, reikia kreiptis į bet kurį „Sodros“ skyrių ir pateikti šiuos dokumentus:

 1. Prašymą, kuriame turi būti nurodytas asmeninės (jei kreipiasi fizinis asmuo) ar įmonės (jei kreipiasi laidojimo paslaugas teikianti įmonė) sąskaitos numeris (20 simbolių: LT ir 18 skaitmenų)
 2. Mirties liudijimą

Sprendimas, dėl išmokos mokėjimo, priimamas per 20 darbo dienų, nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo „Sodros“ skyriui.

 

Kaip išmokamos Sodros pašalpos, mirus jų gavėjui?

 

Mirus ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės), profesinės reabilitacijos pašalpos ar nedarbo išmokos gavėjui, paveldėtojams išmokama mirusiajam priklausiusi ir dėl jo mirties negauta suma.

Paveldėtojai turi kreiptis į Sodrą ir pateikti šiuos dokumentus:

 1. Prašymą išmokėti mirusiajam priklausiusias ir neišmokėtas išmokas
 2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą
 3. Paveldėjimo teisės liudijimą

Sprendimas, dėl išmokos mokėjimo, priimamas per 30 kalendorinių dienų, nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo Sodros skyriui.

 

Paramos užsienyje mirusių (žuvusių) Lietuvos Respublikos piliečių palaikams pargabenti skyrimas.

Ši paslauga apima finansinės paramos skyrimą užsienyje mirusių (žuvusių) Lietuvos Respublikos piliečių palaikams pargabenti.

 • Užsienyje mirusių (žuvusių) piliečių palaikų parvežimo į Lietuvos Respubliką išlaidas valstybė padengia, jeigu miręs (žuvęs) asmuo nebuvo apsidraudęs, arba kai asmuo buvo apsidraudęs, bet pagal draudimo sutartį tai nėra draudiminis įvykis, ir jo šeimos arba jo artimojo giminaičio šeimos pajamos per mėnesį vienam asmeniui neviršija 3 valstybės remiamų pajamų dydžių.
 • Skiriama suma neturi viršyti 54 bazinės socialinės išmokos dydžių.
 • Paslaugą teikia Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinės paramos skyrius,  Konstitucijos pr.3, LT-09601 Vilnius

  Faksas /tel. 211 2653 , el. p.

 • Fizinis asmuo, norintis gauti šią paslaugą, kreipiasi į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos E. miesto departamento Interesantų aptarnavimo skyrių, pateikia užpildytą prašymą šiai paslaugai gauti, bei prašyme nurodomus dokumentus.
 • Atsakymas paslaugos gavėjo pageidavimu gali būti įteikiamas jam atvykus į Interesantų aptarnavimo skyrių, išsiunčiamas paštu arba elektroniniu būdu.

Pateikiami šie dokumentai:
1. Prašymas (  Prašymas.docx Prašymas.odt Prašymas.pdf );
2. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
3. Mirties liudijimas;
4. Dokumentai, įrodantys giminystės ryšį su mirusiuoju;
5. Dokumentas, įrodantis palaikų parvežimo į Lietuvos Respubliką išlaidas;
6. Pažyma apie šeimos narių pajamas per paskutinius 3 mėnesius (šeimos pajamos per mėnesį vienam asmeniui neviršija 3 valstybės remiamų pajamų dydžių).