Nors laidotuvės – procesas, su kuriuo visiems be išimties anksčiau ar vėliau tenka susidurti, jį vis tiek kartais supa klaidinga informacija. Pavyzdžiui:

 

1. Laidotuvės – brangus procesas. Be abejo, laidotuvės kainuoja, tačiau kalbantis su ritualinių paslaugų įmonėje dirbančiais specialistais ir išsakant savo svarbiausius poreikius, drauge galima rasti ekonomiškiausius variantus. Kad būtų surengtos prasmingos laidotuvės, nebūtinai reikia kalno pinigų. Be to, svarbu prisiminti ir nenuginčijamą laidotuvių prasmę gedėjimo kontekste. Šiuo atveju emocinė laidotuvių nauda atperka laidotuvėms paskirtus pinigus.

2. Laidotuvės – grėsmingai atrodantis ritualas. Netiesa, nes tiek laidotuvių, tiek atsiveikinimo šarvojimo salėje metu yra siekiama sukurti tokią apinką ir atmosferą, kurios norėjo velionio artimieji ar būtų pageidavęs pats velionis.

3. Laidotuvės – tik religingiems žmonėms. Netiesa, kad į kiekvienas laidotuves privalo būti įtraukti bažnytiniai ritualai. Atsisveikinimo su anapilin iškeliavusiais ceremonijos egzistavo visose civilizacijose ir kultūrose. Tai tik dar kartą patvirtina atsisveikinimo su velioniu proceso svarbą.

4. Į laidotuves dera atvykti tik suaugusiems. Nors kiekvienu konkrečiu atveju, ar atsivesti į laidotuves mažametį vaiką, sprendžia jam artimiausi žmonės, verta prisiminti, kad niekas nėra per jaunas mylėti ar gedėti. Atsižvelgiant į tai, vaikai taip pat turi teisę nebūti stabdomi jokioje gedėjimo stadijoje, tad  ir dalyvauti laidotuvėse.

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

Pateikti atsiliepimą