Netekus artimo žmogaus: kokios išmokos priklauso

2022-01-18

Artimo žmogaus netektis – skaudus išgyvenimas. Žmogus ne tik jaučia didelį dvasinį netekties skausmą, bet ir patiria neplanuotų išlaidų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokios išmokos gali būti skiriamos mirus artimam žmogui.

Skaityti daugiau

Advento laikotarpis

2021-12-13

Adventas (lotyniškai žodis „adventus“ reiškia „atėjimą“) – ramybės ir susikaupimo laikotarpis. Šis laikotarpis yra skirtas pažymėti laiką iki šv. Kalėdų.

Skaityti daugiau

Laidotuvių baimė

2021-12-07

Jau rašėme apie ekstremalią mirties baimės formą – tanatofobiją. Kita dažnai sutinkama baimė yra laidotuvių baimė. Natūralu, kad apsilankymas laidotuvėse ar šarvojimo salėse gali kelti stresą nepaisant to, koks buvo ryšys su velioniu – ar tai buvo itin artimas žmogus, draugas, ar tolimesnis kontaktas.

Skaityti daugiau

Tanatofobija

2021-12-06

Pasaulyje egzistuoja įvairių baimių, tarp kurių – ir liguista mirties baimė, vadinama tanatofobija. Kai nerimauti dėl savo pačių arba artimųjų sveikatos ir gyvybės yra natūralu, tanatofobijos atveju toks nerimas dėl mirties pasireiškia per daug stipriai bei gali imti gadinti gyvenimo kokybę.

Skaityti daugiau

Kapinių lankymo etiketas

2021-11-10

Nors tikėtina, kad didžioji dauguma kapų lankymą renkasi tam ką tik prabėgusias šventes – Visų Šventųjų dieną bei Vėlines, verta prisiminti, kad kapinėse besiilsintieji lankytojų laukia visus metus. Loks yra kapinių lankymo etiketas ir ko geriau vengti?

Skaityti daugiau