Kartais kito žmogaus netektis gali reikšti ir dalies savęs praradimą – galbūt tas žmogus prisidėjo prie jūsų formavimo tokio, koks esate šiandien, jus užaugino, atvedė į jūsų mylimiausias veiklas, padėjo jums siekti savo tikslų, o galbūt tai buvo žmogus su kuriuo leidote didžiąją dalį savo laiko. Bet kuriuo atveju, šalia gedulo natūralu jausti ir kitus, savimi abejoti verčiančius jausmus. Egzistuoja keletas būdų, kaip su jais geriau susitvarkyti:

 

-Kreipkitės pagalbos. Nėra gėdinga paprašyti emocinės paramos iš savo artimų šeimos narių, draugų ar profesionalų.

 

-Skirkite prioritetą rūpinimuisi savimi. Nors to gali nesinorėti iškart po netekties, būtent sistemingas rūpinimasis savim ir savo poreikiais, savo kūno klausymas, reguliarus judėjimas bei sveika mityba turės didžiausią ilgalaikę įtaką fizinei ir emocinei sveikatai.

 

-Praktikuokite dėkingumą. Gedulas yra lydimas liūdesio ir skausmo, tad gali pilkai nuspalvinti ir visą gyvenimą. Tad kai jausitės pasiruošę, yra naudinga įterpti nedidelius dėkingumo žingsnelius į savo rutiną (pavyzdžiui, kasdien užrašant bent porą mažiausių dalykų, už ką esate dėkingi šiandien). Tuo pačiu svarbu sau priminti, kad nors ir netekote žmogaus, vis dar galite būti dėkingas jam už tai, kad buvo bei už prisiminimus, kuriuos kartu sukūrėte.

 

-Palaikykite santykius. Nors patiriant skausmą neretai norisi atsiriboti nuo visko ir visų, ilga vienatvė ir izoliacija gali dar labiau skatinti nepasitikėjimą savimi. Todėl svarbu save apsupti žmonėmis, kurie padeda jums jaustis geriau.

 

-Darykite tai, ką mėgstate. Natūralu po netekies prarasti interesą ties anksčiau džiuginusiais dalykais. Bet kai tik jums jausis tinkama, naudinga įtraukti bent po neilgus pamėgtų veiklų intarpus į savo gyvenimą. Vos 10 minučių tam, ką visada mėgote gali būti jau geras žingsnis į priekį gedulo kelionėje.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą