Gyvename laikais, kai socialiniai tinklai yra didžiulė daugumos žmonių gyvenimo dalis. Atsitikus situacijai, kai anapilin iškeliauja artimasis, tenka sunki užduotis pranešti šią liūdną žinią kitiems mirusįjį pažinojusiems žmonėms. Kokį vaidmenį socialinės medijos gali atlikti šioje situacijoje?

 

Socialiniai tinklai yra platformos, suteikiančios galimybę komunikuoti itin plačiu mastu. Gedėti likę artimieji nebūtinai pažinojo visus žmones, su kuriais velionis turėjo vienokį ar kitokį kontaktą, tad socialiniai tinklai gali būti įrankis, leidžiantis mažiausiai laiko resursų reikalaujančiu būdu pasiekti didžiausią anapilin iškeliavusiojo pažinotų žmonių ratą. Tai galima padaryti paskelbiant pranešimą mirusiojo paskyroje.

 

Ką turėti omenyje paskelbiant tokį pranešimą?

-Visų pirma, įsitikinkite, kad visus Jums žinomus velionio artimiausius žmones jau informavote asmeniškai. Tikėtina, kad jiems nesinorėtų sužinoti apie jiems svarbaus asmens netektį netiesiogiai internete.

-Antra, nors tokio teksto stilius visiškai priklauso nuo jūsų valios (rašyti formaliai, kasdieniškai, sentimentaliai ar pan.), ne visada gali būti lengva parinkti tinkamus žodžius šio pranešimo tekstui. Tad geriausia paprašyti paprastai – nurodant faktą bei informaciją apie galimybes ir būdus atsisveikinti norintiesiems.

-Taip pat reikia suprasti, kad toks pranešimas būtų viešai prieinamas. Tad nepateikite jokių detalių, kurios nenorėtumėte, jog būtų žinomos plačiam ir ne iki galo žinomam žmonių ratui.

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus viešinamas. Privalomi laukai pažymėti *

Pateikti atsiliepimą