Pagerbti velionį atnešant gėlių žiedų ar vainikų – ilgametė laidotuvių tradicija. Visgi augant ekologijos ir draugiškumo aplinkai tendencijoms, vakarų šalyse atsiranda atvejų, kai norima pakeisti gėlių nešimą velionio pagerbimui arba kaip palaikymo išraišką artimiesiems kitomis alternatyvomis:

 

-Vazoniniai augalai. Iš esmės principas lieka tas pats kaip ir atnešant tradicinių gėlių, tačiau kadangi vazone auganti gėlė ar augalas gyvuos ilgiau nei skintas žiedas, jį velionio artimiesiems galima padovanoti su velionio išėjimo įprasminimu. O pasirinkus tokį ilgametį augalą kaip, pavyzdžiui, bonsą, jis gali tapti tolesnio gyvenimo simboliu.

-Medžio pasodinimas velionio garbei. Tai irgi tarsi ilgametis, gyvas paminklas, augantis ir žydintis ilgai po velionio išėjimo.

-Gražiai supakuotos gėlių sėklos, kurios vėliau galėtų būti pasodintos artimųjų taip pat gali būti ilgesnio žydėjimo velionio garbei pasirinkimas.

-Gėlių žiedlapių prikėlimas naujam gyvenimui. Laidotuvių metu gautų skintų gėlių žiedlapius galima sudžiovinti, o juos vėliau paversti į meną. Toks pavyzdys yra natūrali rankų darbo žvakė su šiais žiedlapiais.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pateikti atsiliepimą